– Kaip Tu jautiesi šiandien? Klausimas, kurį ypač rekomenduojama užduoti bendraujant su kolegomis ir pavaldiniais dabar, kai visi gyvename kiek kitokiame pasaulyje po saule. Geras klausimas, kuris gali būti tik apie tai, kad Tu man rūpi. Ir nieko daugiau. Bet gali ir nebūti. Jei jūs tokio klausimo anksčiau tam žmogui neužduodavot, tai gali būti, jog vietoj jūsų transliuojamo rūpestingumo, jūs…
Tėvų ir paauglių mediacija. Kaip remiantis konfliktų sprendimo ir mediacijos principais pravesti pokalbį (II dalis) Pirmoje dalyje pasidalinau pamąstymais ir įdėjomis kaip pasiruošti pokalbiui. Prieš tęsiant toliau, keletas klausimų jums: ar jūs tikrai pasiruošęs(-usi) pokalbio metu nusiimti savo karūną? ar jūs tikrai pasiruošęs(-usi) atakuoti problemą, bet ne prieš jus esantį žmogų? ar jūs tikrai pasiruošęs(-usi) daryti nuolaidas ir eiti į…
Tėvų ir paauglių konfliktai. Kaip remiantis konfliktų sprendimo ir mediacijos principais pasiruošti pokalbiui (I dalis) Erzulys. Pyktis. Baimė. Kaltė. Gėda. Beviltiškumas… Ar jums pažįstami šie jausmai, kai jūs įsiveliat į konfliktus su vaiku? Bandot pateisinti arba apkaltinti paauglystę… Bet kas dabar susigaudys kada ta paauglystė beprasideda? Kažkas sakys – 12 m. Kažkas patikins, kad dabar jau tikrai nuo 10 m.…
Terapinės kelionės. Kelionė po Šalčininkų kraštą… Trumpos, vos maksimum iki aštuonių valandų, trunkančios kelionės “iš namų – po Lietuvą – į namus” pas mane atsirado senokai, o nuo 2019 m. pavasario tapo jau visai “nenormuotu” malonumu, be jokio plano – chuligano leistis į kelią ir pasitikėti, kad jis kažkur tikrai nuves. Ir tikrai nesuskaičiuosiu kiek kartų atsidūriau kažkur, kur net…
Ankstesniuose straipsniuose apie perdegimo sindromą jau pasiaiškinome kas yra perdegimas, kokie jo etapai ir galimos prevencijos, kokios priežastys ir netgi kokia situacija Lietuvoje. Bet ką su visu tuo daryti, jei Tu jau jautiesi perdegęs? Yra universalus ir ne universalus atsakymas. Universalus. Ieškoti išorinės pagalbos: medicininės, psichoterapinės, o galbūt ir psichiatrinės. Ne universalus. Tu esi ne tik protas. Tu dar esi…
Anksteniuose straipsniuose jau aptarėme kas yra perdegimo sindromas, kokie yra jo etapai bei prevencijos, kokios galimos priežastys, tad šįkart norisi pasižiūrėti į perdegimo sindromo situaciją bei statistiką Lietuvoje. 4.1 PERDEGIMO SINDROMO SITUACIJA LIETUVOJE Lietuvoje yra naudojama Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) tarptautinė ligų klasifikacija. Nuo 1992 m. galiojančioje TLK-10 versijoje, perdegimo sindromas yra įtrauktas ligų sąraše prie “Problemos susijusios su gebėjimu…
Psichoterapija ar koučingas – štai kur klausimas … ir lengvas, ir sunkus klausimas. Atsakysiu labai subjektyviai ir tik iš savo asmeninės patirties, nes: a) Esu praktikuojanti koučingo specialistė b) Esu Geštalto psichoterapijos praktikė c) Esu VU mokymų programos “Psichodinaminiai procesai organizacijose ir darbo grupėse” studentė Pradžioje, gal labai trumpai apie terminus prasidedančius „psich-“ (žodis Psyche atėjo iš graikų kalbos ir reiškia sielą…
Ar susimauti ir suklysti yra tas pats? Ir kokie yra susimovimo būdai? Kažkada teko vesti užsiėmimus, kurie vadinosi “Susimovimo laboratorija”. Tuomet, ir kilo daug minčių ir pamąstymų apie tai kas yra kas ir kokiais būdais galima susimauti. Taigi, dalinuosi tik savo subjektyviais pamąstymais. Ar susimovimas ir suklydimas yra tas pats? Ir ne, ir taip. Susimovimas – tai reakcija į situaciją…